Facebook Instagram

Terapia skóry trądzikowej i łojotokowej – Acnelan

Laboratorium Mesoestetic® opracowało metodę Acnelan z myślą schorzeniach dermatologicznych takich jakim jest trądzik. Kuracja opiera się na wieloczynnikowym, szybkim i co ważne skutecznym działaniu zmierzającemu do leczenia skóry trądzikowej i łojotokowej.

Charakteryzuje ją kompleksowe podejście do tego problemu: z jednej strony eliminacja czynników wywołujących problem, zmierzająca do kontrolowania objawów, z drugiej łagodzenie następstw.

Metoda Acnelan to 3 zabiegi profesjonalne oraz gama produktów do użytku domowego.

Zabiegi profesjonalne powodują blokadę 5α reduktazy - reakcji przekształcania testosteronu w dihydrotestosteron (DHT), co w efekcie intensywnie odblokowuje mieszki włosowe, złuszcza i przeciwdziała hiperkeratynizacji naskórka oraz normalizuje pracę gruczołów łojowych, czyli przeciwdziała czynnikom powodującym powstawanie trądziku. Zestaw produktów pozwala przeprowadzić kurację na skórze twarzy, dekoltu oraz pleców.

Kuracja domowa jest niezbędna jeśli chcemy przeciwdziałać objawom trądziku, które mają charakter przewlekły; jest ona również integralnym elementem metody Acnelan. Preparaty stosowane w domu mają za zadanie uzupełnić i utrwalić efekt zabiegów przeprowadzonych w gabinecie.