Facebook Instagram

Endermologia LPG® Lipo M6

Dbanie o ciało to nie tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna, ale i odpowiednio dobrane zabiegi, których celem jest utrzymanie go w dobrej kondycji. Endermologia to zabieg polegający na stymulacji tkanki łącznej poprzez masaż podciśnieniowy specjalnie ustawionymi rolkami, naturalnie i nieinwazyjnie poprawiający zdrowie i urodę ciała. Największą zaletą tej techniki masażu jest możliwość pozbycia się tkanki tłuszczowej odpornej zarówno na dietę, jak i gimnastykę. Tym samym endermologię uznaje się za jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, likwidacji rozstępów oraz wyszczuplania i modelowania sylwetki.

- Efekty zabiegu
Jak działa endermologia LPG® ? To mechaniczny masaż głębokich warstw skóry powodujący spalanie tkanki tłuszczowej oraz przyspieszający przepływ krwi i limfy. Sam proces opiera się elektronicznym sterowaniu dwoma rolkami umieszczonymi w hermetycznej komorze i działającymi w połączeniu z podciśnieniem. W efekcie tworzy się fałda skórna zwijana przez jedną rolkę i rozwijana przez drugą. Siła efektu działania zabiegu opiera się na tym, że rolki poruszają się nie tylko wokół własnej osi, ale także względem siebie w zależności od stanu tkanki i intensywności zabiegu.

Stosujemy endermologię kiedy chcemy:

  • Zredukować cellulit
  • Zredukować tkankę tłuszczową i wymodelować sylwetkę
  • Ujędrnić skórę
  • Eliminować toksyny z organizmu
  • Poprawić krążenie krwi i limfy

- Przebieg zabiegu
Dla uzyskania najlepszych efektów należy wykonać 10 zabiegów w czasie nie dłuższym niż dwa miesiące. Zwykle pierwsze zabiegi (w zależności od wyglądu skóry) wykonywane są dwa razy w tygodniu, kolejne raz w tygodniu. Podczas zabiegu Pacjent musi być ubrany w specjalny kostium, bez tego siła działania rolek mogłaby podrażnić naskórek.

Ważne: podczas serii masaży należy pić dużo wody (wypłukiwanie toksyn) oraz nie wykonywać typowo siłowych ćwiczeń fizycznych (niepożądany przyrost tkanki mięśniowej w miejsce rozbitej tłuszczowej).

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów w zakresie modelowania sylwetki warto połączyć zabieg endermologii z karboksyterapią.