Facebook Instagram

Kwas hialuronowy - wypełnianie bruzd i zmarszczek

 

 

Dlaczego mamy zmarszczki?

Mamy je ponieważ nasza skóra z wiekiem ulega deformacji. Najpierw pojawiają się zmarszczki mimiczne, potem te powstające w wyniku zmniejszenia ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Nasza skóra nie jest też obojętna na warunki atmosferyczne, stres, sposób odżywiania, palenie tytoniu czy nieprawidłową pielęgnację.

Jak kwas hialuronowy pomaga w walce ze zmarszczkami?
Kwas hialuronowy to jedna z nielicznych substancji, które w naturalny sposób i w tej samej postaci można spotkać we wszystkich rodzajach tkanek. Jego rola polega na związywaniu i magazynowaniu wody, co dla skóry oznacza właściwy poziom nawilżenia. Z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się i pojawiają się zmarszczki.

Substancja, przygotowywana w warunkach biotechnologicznych, nie zakłóca naturalnych funkcji skóry ponieważ występuje w niej naturalnie, dzięki czemu jest też bezpieczna i nie wywołuje reakcji alergicznych. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki i wygładza skórę, jednocześnie zapewniając naturalny i swobodny przepływ substancji odżywczych. Stopień gęstości kwasu jest uzależniony od tego jaką część twarzy poddaje się zabiegowi i jaki efekt pragniemy uzyskać.

Wypełnianie kwasem hialuronowym stosujemy w Pacjentów chcących:

  • Usunąć zmarszczki z okolic oczu
  • Wymodelować zmarszczki w okolicach ust
  • Wypełnić zmarszczki pomiędzy brwiami
  • Usunąć bruzdy nosowo - wargowe

Substancja wprowadzana jest pod skórę Pacjenta przy pomocy cienkiej igły – dla poprawy komfortu w trakcie zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast po jego zakończeniu.

Kwas hialuronowy działa długotrwale, ale nie permanentnie. Po upływie 6-8 miesięcy mamy do czynienia z jego naturalną degradacją i, jeśli chcemy zachować efekt jego działania, powinniśmy powtórzyć zabieg. Jednak, po całkowitym rozpuszczeniu, efekt wypełnienia będzie widoczny jeszcze przez jakiś czas, ponieważ kwas hialuronowy ulegając degradacji stymuluje procesy syntezy kolagenu.

Ważne
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może pojawić się niewielki obrzęk, który zniknie po upływie około dwóch dni.