Facebook Instagram

Laser frakcyjny CO2 – efektowne odmłodzenie skóry

Każdego dnia skóra twarzy narażona jest na działanie całego szeregu różnych czynników np. słońca, wiatru, mrozu, suchego lub wilgotnego powietrza. Dlatego pomimo tego, że często dbamy o nią bardziej intensywnie niż o resztę ciała, stosując wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne, nie jesteśmy w stanie osiągnąć efektu, który dają profesjonalne zabiegi.

Efekty zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego należą do jednych z najbardziej spektakularnych w medycynie estetycznej. Prowadzą do całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnego uaktywnienia syntezy nowego kolagenu. Pierwsze efekty widzimy już po pierwszym zabiegu (po złuszczeniu); potem skóra stale poprawia wygląd aż do ich utrwalenia (nawet pół roku).

- Efekty zabiegu
Jak działa laser frakcyjny CO2? Najkrócej: skóra w wieku 60+ zaczyna pracować jak w wieku 40+. Zyskujemy piękny i naturalny wygląd, ponieważ poprawa jakości skóry nie występuje w wyniku wprowadzania substancji z zewnątrz. Pożądanym efektem ubocznym może być też likwidacja rumienia.
Parametry wykorzystywane przy zabiegach laserem są dobierane indywidualnie dla każdego Pacjenta. Funkcja frakcjonowania: tu dobieramy moc, zagęszczenie oraz przepływ energii; i tak np. w pillingu frakcyjnym mamy niską energię i wysokie zagęszczenie.

  • Kiedy stosujemy frakcjonowanie:
  • Redukcja blizn (trądzikowych, chirurgicznych, oparzeniowych, pourazowych)
  • Wygładzanie/odmładzanie skóry
  • Redukcja zmarszczek
  • Poprawa jędrności skóry
  • Redukcja rozstępów
  • Redukcja przebarwień

- Przebieg zabiegu
Działanie lasera frakcyjnego oparte jest penetracji mikrowiązką światła i uszkadzaniu wybranych obszarów naskórka i skóry właściwej. W procesie gojenia uszkodzone obszary zastępowane są nową i zdrową tkanką.

Dla uzyskania najlepszych efektów kluczowy jest proces rekonwalescencji (skóra po zabiegu jest podrażniona i lekko spuchnięta). W Pelle d’Oro opracowaliśmy własny system skrócenia tego procesu. Ponieważ zabieg jest dość bolesny można stosować dwie metody łagodzenia bólu – specjalny krem oraz chłodzenie.
Całkowita wymiana skóry na nową następuje po ok. 2 do 4 zabiegów – wykonywanych optymalnie co sześć tygodni.

Ważne
Zabieg wykonywany z użyciem lasera frakcyjnego jest zabiegiem inwazyjnym, a proces regeneracji kluczowy dla uzyskania najlepszych efektów, o skórę w tym czasie należy dbać wyjątkowo starannie: jeżeli możemy unikamy działania promieni słonecznych; przebywając na dworze nakładamy krem z filtrem 50 SPF; nie korzystamy z sauny i basenu min. przez tydzień po zabiegu; unikamy czynności mogących wywołać infekcję np. drapanie.

Działanie lasera frakcyjnego można wzmocnić, łącząc go z osoczem bogatopłytkowym.