Facebook Instagram

Mezzoroller DMN

Wyniki badań wskazują, że jedynie 0,3% substancji odżywczych może przeniknąć do skóry przez warstwę naskórka. Celem zabiegów przeprowadzanych przy użyciu mezzorollera jest oddziaływanie na problemy związane z wyglądem skóry poprzez zwiększenie przenikania preparatów leczniczych.

Samo urządzenie to dyski z igłami zainstalowane na rolce. Podczas masażu skóry w ciągu 5 minut tworzy się na niej ok. 500 000 mikrokanalików – dzięki temu substancje aktywne są zdolne przenikać głębiej, nawet o 100 000 razy, w porównaniu do tradycyjnej aplikacji kosmetyków bezpośrednio na skórę.

- Dlaczego mezzorooler jest skuteczny w walce z niedoskonałościami skóry?

Technika mikronakłuwania (DMN – Dermal Micro Needing) wykorzystana w mezzorollerze jest skuteczna przede wszystkim w walce z objawami starzenia skóry; cera dojrzała z widocznymi zmarszczkami, zmiana owalu twarzy, utrata jędrności, elastyczności oraz kolorytu.

Dzięki zabiegowi, w głębszych warstwach skóry, uruchamiane są naturalne procesy regeneracyjne polegające na uwalnianiu czynników wzrostu, które są odpowiedzialne za gojenie ran i aktywność fibroblastów. W efekcie zwiększa się synteza kolagenu i elastyny, a więc elementów strukturalnych skóry.

Mezzoroller jest również niezwykle skuteczny w zwalczaniu rozstępów, których problem dotyka niemal 90% kobiet i wielu mężczyzn. Rozstępy pojawiają się np. w okresie dojrzewania, w skutek szybkiego zmniejszenia wagi ciała lub zmian hormonalnych. Zabiegi pozwalają całkowicie zlikwidować objawy jeśli zmiany są świeże lub pomagają uelastycznić i zmniejszyć zmiany, napinając skórę wokół nich, jeśli problem występuje od dłuższego czasu i doszło do zbliznowacenia.

Po zabiegu przez okres od 3 do 5 dni nie wolno korzystać z: sauny, basenu, terapii laserowej oraz zabiegów polegających na złuszczaniu skóry.