Facebook Instagram

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja to jedna z najpopularniejszych, niemedycznych technik odnowy skóry. Jej główne zalety to rozjaśnianie i odświeżanie skóry, niwelowanie przebarwień i zmarszczek, a także usuwanie zaskórników.

Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu, stopniowo i pod kontrolą, naskórka z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry. Rezultaty uzyskiwane są dzięki głowicom pokrytym warstwą diamentu. Usuniecie naskórka powoduje, że skóra staje się gładsza, rozjaśnia się jej koloryt, wraca świeżość i elastyczność. Ponadto mikrodermabrazaja stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny.

Zabieg służy nie tylko pielęgnacji twarzy, ale również wykonywany jest na inne partie skóry np. plecy czy ręce.

- Jak działa mikrodermabrazja i przy jakich problemach skóry ją stosować?
Z mikrodermabrazji diamentowej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni o różnych typach cery (poza naczyniową). W trakcie zabiegu warstwa zrogowaciałego, martwego naskórka, który został złuszczony jest usunięta (wciągnięta) przez specjalną pompę. Zaletami mikrodermabrazji są bezbolesność i łatwość wykonania, a przede wszystkim wysoka skuteczność. W efekcie możemy np. poprawić koloryt i strukturę skóry, zwęzić pory, zmniejszyć ilość zaskórników lub zmniejszyć przebarwienia i plamy posłoneczne. Zaraz po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, które szybko znika (można je z łatwością zatuszować delikatnym makijażem).

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji są:

  • Szorstki i zrogowaciały naskórek
  • Trądzik pospolity (grudkowy i zaskórnikowy)
  • Łojotok
  • Blizny potrądzikowe
  • Rozszerzone pory
  • Przebarwienia
  • Wiotkość skóry
  • Uszkodzenia posłoneczne

Wygląd skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu, staje się ona gładsza w dotyku i poprawia się koloryt. Jednak najczęściej zaleca się przeprowadzenie ok. 6 zabiegów – trzy co tydzień, kolejne trzy w odstępach dwóch tygodni lub jako jednorazowy zabieg w celu oczyszczenia i wygładzenia skóry.

Ponadto mikrodermabrazja jest doskonałym przygotowaniem skóry do aplikacji różnego rodzaju substancji aktywnych – po usunięciu kolejnych warstw martwych komórek naskórka ich penetracja w głąb skóry jest dużo skuteczniejsza.

Ważne
Po zabiegu należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry: przez okres dwóch tygodni unikać opalania, unikać kąpieli w basenie (chlor) przez 48h, stosować kremy z filtrem 50SPF, pić więcej wody mineralnej.