Facebook Instagram

Peelingi chemiczne – odmładzanie/wygładzanie przez złuszczanie

Peelingi mają wpływ na odnowę naskórka i skóry, usuwają również oznaki starzenia skóry. Zabiegi polegają na złuszczaniu komórek, co pozwala zlikwidować defekty kosmetyczne.

Najlepszy czas na wykonanie tego rodzaju zabiegów to okres jesienno – zimowy lub wczesna wiosna, ponieważ skóry nie powinno się po nich narażać na silne działanie promieni słonecznych.

- Jak działa peeling chemiczny?
Zabieg polega na nałożeniu na skórę odpowiedniej, pod względem stężenia PH i składu, mieszaniny związków chemicznych. Do wyboru mamy tu np.: kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas TCA, kwas migdałowy, kwas pirogronowy, yellow peel czy retix. Wszystkie te substancje działają złuszczająco.

Rodzaj peelingu dopasowywany jest do potrzeb Pacjenta czyli problemu z jakim przychodzi on do gabinetu. Substancja, przenikając w głąb skóry, oddziałuje na przebudowę kolagenu i elastyny. Ponieważ są to w skórze czynniki podporowe, peeling wpływa na odnowę naskórka i skóry, odmładzając ją i likwidując oznaki starzenia.

- Po co robimy peeling chemiczny?
Działanie tego zabiegu jest bardzo wszechstronne, jednak najczęstszymi wskazaniami do jego wykonania są:

  • Zmiany związane z wiekiem skóry – zmarszczki, utrata jędrności
  • Utrata napięcia i sprężystości skóry
  • Zmiany chorobowe – trądzik (zaskórnikowy, grudkowo – krostkowy, różowaty)
  • Powikłania po trądziku – przebarwienia, blizny, poszerzone pory
  • Przetłuszczanie skóry i rozszerzenie porów
  • Przebarwienia skóry

Peelingi chemiczne pozwalają nam na dostosowanie wykorzystywanej substancji do konkretnych potrzeb; dzięki temu możemy wpływać na odnowę komórek naskórka, a także intensyfikować syntezę kolagenu i elastyny, regulować wydzielanie sebum, działać przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, rozjaśniać przebarwienia, regenerować skórę i miniaturyzować zmarszczki.

Pellingi chemiczne możemy łączyć z innymi zabiegami: mezoterapii, mezoterapii mikroigłowej i bezigłowej, sono i jono-forezy, osocza bogatopłytkowego.