Facebook Instagram

Roll Cit Medyczny – zabieg chirurgiczny

Roll Cit to specjalnie zaprojektowany obrotowy wałek służący do mikronakłuwania skóry. Wałek pokrywają igły – w chwili ich zetknięcia ze skórą powstają mikrokanaliki. Sama nazwa urządzenia to połączenie słowa wałek (roll) i skrótu Colagen Induction Therapy (CIT).

- Czym jest Roll Cit medyczny?
Roll Cit medyczny to zabieg polegający na intensywnym mikronakłuwaniu wybranych części ciała. W wyniku nakłuć skóra zaczyna się regenerować i następuje jej bardzo intensywne ujędrnianie; w efekcie wyraźnie poprawia się jakość skóry. Dzięki tej metodzie możemy też np. podnosić pośladki, redukować rozstępy i blizny.

Igły mają za zadanie głęboko przenikać przez naskórek nie niszcząc go. Uszkodzenia powstałe w leczonym obszarze wywołują reakcję w skórze właściwej. W efekcie skóra uwalnia czynniki wzrostu i nadczynność fibroblastów, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skutki zabiegu widać po upływie mniej więcej dwóch miesięcy; zwiększona produkcja kolagenu trwa do roku, a nawet, u niektórych Pacjentów, do 1,5 roku.

Ważne
Zabieg można go powtarzać w odpowiednich odstępach czasu w zależności od oczekiwanych rezultatów oraz intensywności zabiegu.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – krem Emla lub ogólnym, w obecności anestezjologa!