Facebook Instagram

Depilacja laserowa LightSheer® Desire™

Depilacja laserowa to metoda pozwalająca  trwale i precyzyjnie usuwać niechciane owłosienie, a urządzenia  LightSheer® i LightSheer® Desire™ – lasery diodowe używane w Pelle d’Oro należą do najnowocześniejszych i najmocniejszych na świecie. 

Działanie

Włosy usuwane są bardzo precyzyjnie dlatego skóra wokół nie jest uszkadzana. Energia świetlna zamienia się w cieplną, dociera do macierzy włosa i, trwale ją niszcząc, uniemożliwia dalszy wzrost włosa. Światło lasera absorbowane jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w łodydze włosa, cebulce oraz skórze. Z tego powodu zabieg przynosi najlepsze efekty kiedy włosy są ciemne, a skóra jasna – dlatego jeśli planujemy taki zabieg powinniśmy pamiętać, aby skóra nie była opalona; melanina w skórze przejmuje energię lasera a opalenizna sprawia, że wiązka nie dociera precyzyjnie do macierzy włosa.  

Zabieg epilacji należy powtarzać – obejmuje minimum 3 zabiegi (ze względu na cykl wzrostu włosa - nie wszystkie rosną równocześnie, a światło lasera działa jedynie na te, które są w aktywnej fazie wzrostu); docelowo niekiedy do 7 zabiegów. Ilość zabiegów uzależniona jest od barwy i grubości włosów. Przerwy pomiędzy zabiegami zależą od miejsc z których usuwamy owłosienie i wahają się w przedziale 4-12 tygodni. 

Obrzęk i/lub zaczerwienienie to naturalne objawy występujące po epilacji, ustępują do około dwóch dni po zabiegu.

Light Sheer® Desire™ posiada dwie głowice: o mniejszej i większej średnicy. Dzięki większej głowicy znacznie skracamy czas epilacji większych powierzchni np. nogi, plecy, klatka piersiowa. Epilacja przy użyciu LightSheer® Desire™ jest całkowicie bezbolesna!

Ważne

  • W okresie 2 tygodni po zabiegu bezwzględnie unikamy opalania
  • Skórę myjemy delikatnymi, antyalergicznymi żelami lub czysta wodą; osuszamy, nie wycieramy żeby uniknąć podrażnień