Facebook Instagram

Infini RF firmy Lutronic® - igłowy termolifting - lifting twarzy i powłok skórnych

W miarę upływu czasu skóra całego ciała staje się coraz mniej jędrna; to proces naturalny i nie jesteśmy w stanie go zatrzymać. Możemy natomiast skutecznie go spowalniać i sprawić by nasza skóra zachowała swą gładkość. Poprzez zapobieganie zmianom we wczesnej fazie najlepiej o nią zadbamy.

Infini RF firmy Lutronic® to urządzenie medyczne, które wykorzystuje pole radiowe (RF) do objętościowego nagrzewania skóry pod jej powierzchnią. Dzięki temu, jako jedyne tego typu urządzenie, pozwala uzyskać przestrzenny efekt ujędrniania skóry, poprzez wielokrotne działanie w jej kolejnych warstwach.

 

 

Na czym polega zabieg Infini RF
Zabieg jest połączeniem skuteczności mikronakłuwania z działaniem fal radiowych. Przeprowadza się go przy użyciu specjalnej, jednorazowej głowicy z 49 mikroigłami. Mikroigły głowicy zabiegowej INFINI są bardzo cienkie (mają tylko 200 mikrometrów średnicy), pozłacane i dodatkowo pokryte nylonem – energia cieplna wyzwala się tylko wokół ostrza, na zadanej z góry głębokości; dzięki temu nie występuje nawet najmniejsze ryzyko poparzenia skóry. 

 

 

Podczas zabiegu mikroigły bardzo szybko wnikają w skórę powodując jej punktowe przegrzanie. Głębokość wnikania jest precyzyjnie dobrana do typu skóry i jej grubości (również pod kątem obszaru ciała na którym prowadzony  jest zabieg) – wynosi od 0,1 do 3,5 mm. Źródłem ciepła są fale radiowe, natomiast innowacyjność urządzenia polega na sposobie aplikacji energii. Pole RF emitowane jest precyzyjnie na kolejnych głębokościach wewnątrz skóry – podczas jednego zabiegu można przeprowadzić od 2 do 4 przejść w tym samym obszarze, na różnych głębokościach. W efekcie pod skórą pozostawiane są punkty koagulacji  i przegrzania, które dają początek procesowi odnowy włókien kolagenowych.  

RF Infini wykorzystujemy przede wszystkim w celu:

  • Odmłodzenia skóry
  • Zredukowania wiotkości skóry np. na brzuchu, nad kolanami, pod ramionami (pelikany)
  • Zmniejszenia widoczności blizn, zmian potrądzikowych oraz rozstępów
  • W problemach nadpotliwości

Skuteczność zabiegu widać już po pierwszej sesji. Zwykle wykonuje się 2 – 3 zabiegi w odstępach 4 tygodni. W radykalnych przypadkach np. duże zmiany grawitacyjne można wykonać 4 – 6 zabiegów. 

 

Ważne
Przed zabiegiem stosowane jest miejscowe znieczulenie kremem Emla z uwagi na to, że może on powodować dyskomfort związany z nakłuciami i wysoką temperaturą. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta przez ok. 24 h. Proces gojenia trwa do ok. 3 dni.

Proces utrwalenia efektów zabiegu może trwać od 1 do 3 miesięcy i zależy od procesów naprawczych skóry, podczas których powstają nowe włókna kolagenowe.