Facebook Instagram

Kwas hialuronowy - lifting wolumetryczny/wolumetria

Zmiany objętości twarzy to rzecz całkowicie naturalna; związane są z wiekiem i ubytkami tkanki podskórnej twarzy. W wyniku tych modyfikacji tkanka zaczyna zanikać – wygląd twarzy zmienia się na niekorzyść, pojawiają się fałdy i bruzdy, a kąciki ust opadają.

Odbudowy objętości twarzy dokonuje się właśnie poprzez zastosowanie tzw. zabiegów wolumetrycznych, w których wykorzystywany jest kwas hialuronowy. Możemy poprawić owal twarzy, przywracając jej w ten sposób właściwie proporcje.

- Co to jest lifting wolumetryczny?
Lifting wolumetryczny to zabieg, który można zastosować zarówno u osób młodszych, które chcą np. uwypuklić kości policzkowe, jak i starszych, które potrzebują unieść opadającą skórę i odbudować objętość w niegdyś wypełnionych okolicach. Lifting nie jest zabiegiem chirurgicznym, a jego efekty to przede wszystkim odbudowa i wymodelowanie okolic kości policzkowych, remodeling dolnej części twarzy, odbudowa i poprawa owalu twarzy, a także likwidacja zmarszczek i bruzd.

Lifting wolumetryczny jest szczególnie wskazany dla Pacjentów którzy chcą:

  • Odzyskać utraconą objętość okolic kości policzkowych
  • Podnieść opadające fałdy skóry tworzące widoczne bruzdy nosowo – wargowe
  • Uwypuklić zbyt płaskie policzki
  • Poprawić owal twarzy
  • Wymodelować brodę i linię żuchwy
  • Zniwelować ubytki w okolicach skroni

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu pod skórę przy pomocy tępo zakończonej, cienkiej igły, dzięki czemu unikamy ryzyka uszkodzenia tkanek – Pacjent może w tym czasie odczuwać „rozpieranie” skóry w miejscach podania preparatu.
Efekty liftingu są natychmiastowe dzięki przywróceniu elastyczności skórze i poprawieniu jej napięcia oraz struktury.

Uwaga
Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych oraz przeciwzapalnych, a także unikać spożywania alkoholu. Nie zaleca się także przeprowadzania zabiegu w trakcie miesiączki.

Nakłuciach mogą pozostawić niewielkie ślady i/lub krwiaki, łatwe do ukrycia pod makijażem i znikające po kilku dniach.
Efekt zabiegu może utrzymywać się przed okres od 18 do 24 miesięcy