Facebook Instagram

Skuteczne leczenie nadpotliwości - Infini RF firmy Lutronic®

 

 

Nadmierne pocenie to problem, z którym boryka się bardzo wiele osób. Pojawia się nie tylko w okolicach pach, ale także dłoni, stóp oraz twarzy. Skutkuje znacznym obniżeniem komfortu życia osób cierpiących na to schorzenie.

 

W medycynie do tej pory pojawiały się leki i zabiegi, które pomagały leczyć nadpotliwość jednak prawdziwym przełomem jest terapia wykorzystująca fale radiowe czyli termolifting RF.

 

Jak termolifting RF leczy nadpotliwość

Zabieg pozwala skutecznie zwalczyć nadpotliwość dzięki zniszczeniu nadmiaru gruczołów potowych (pozostaje jedynie część niezbędna do termoregulacji). Wykonuje się go przy użyciu aparatu Infini RF, który wyposażony jest w specjalną głowicę zawierającą 49 izolowanych mikroigieł (pokrytych warstwą silikonu i złota). Głowica działa punktowo, igły wbijane są w skórę aplikując energię RF na różnych głębokościach – od 1 do 3mm. Głowica prowadzona jest po powierzchni skóry poddawanej zabiegowi 3 razy, za każdym razem mikroigły wprowadzane są na inną głębokość.

 

W Pelle d’Oro przed rozpoczęciem zabiegu wykonujemy tzw. test Minora (próba jodowo-skrobiowa) – miejsce, w którym pot jest wydzielany nadmiernie pokrywane jest jodyną, a następnie posypywane skrobią; w wyniku testu obszary z największą nadpotliwością zabarwiają się na ciemny kolor. Dzięki dokładnemu wskazaniu problematycznego obszaru fala radiowa może precyzyjnie trafić w wybrane miejsce. Po przekłuciu skóry fale radiowe docierają w głąb skóry, do gruczołów potowych. Tam następuje ich podgrzewanie w wyniku czego tworzą się punkty koagulacji czyli małe ogniska o wysokiej temperaturze w sutek czego nadmiar gruczołów potowych jest trwale niszczony.

 

Efekt zabiegu widoczny jest już po pierwszym razie – ok. 80% skuteczności. Zwykle wykonywane są dwa zabiegi. Skóra przed kuracją znieczulana jest powierzchniowo kremem Emla; jednak mimo to pacjent musi liczyć się z tym, że zabieg nie jest całkowicie bezbolesny.

Po zabiegu na skórze występuje zaczerwienienie i obrzęk. Rekonwalescencja jest krótka (1-2 dni) ponieważ zabieg nie jest tak inwazyjny jak przy użyciu lasera.