Facebook Instagram

Oxybrazja

Oxybrazja to peeling wodno – tlenowy, uznawany za jedną z najbardziej innowacyjnych metod rewitalizacji skóry. Zabiegi takie jak peelingi, których celem jest złuszczanie naskórka, np. mikrodermabrazja diamentowa czy peelingi chemiczne, nie powinny być wykonywane w okresie letnim/wakacyjnym, ponieważ skóra nie może być potem narażona na intensywne działanie promieni słonecznych.

Tu właśnie pojawia się wyjątkowość oxybrazji – to doskonały zabieg będący chłodną i kojącą alternatywą na złuszczanie naskórka. Zabieg jest też szczególnie zalecany dla cer: wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych oraz naczyniowej.

- Z jakimi problemami skóry poradzi sobie oxybrazja?

W oxybrazji martwy naskórek złuszczany jest przy pomocy jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen odpowiada za przyspieszenie budowy włókien kolagenowych oraz odbudowę naczyń włosowatych, powstrzymuje również rozwój trądziku. Sól fizjologiczna natomiast działa łagodząco na stany zapalne i uzupełnia poziom płynów w skórze; jest sterylnym roztworem chlorku sodu (stężenie 0,9%) w wodzie.

Oxybrazja, jako łagodniejsza alternatywa zabiegów złuszczających, nie powoduje zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Efektem jest dokładne oczyszczenie, blask i gładkość, a także dotlenienie i poprawa cyrkulacji, co sprawia że lepiej odżywione są komórki skóry.

Zabieg szczególnie polecany jest w leczeniu zmian trądzikowych oraz przy cerach tłustych, łojotokowych i mieszanych; skutecznie usuwa zanieczyszczenia, ale również niszczy bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Peeling wykorzystujący metodę oxybrazji stosowany jest również jako zabieg odmładzający, zwalczający objawy fotostarzenia, rozjaśniający przebarwienia i poprawiający koloryt tzw. „cery palacza”.

W grupie najważniejszych wskazań do oxybrazji należy wymienić:

  • Zabieg dostępny dla cer: wrażliwej, alergicznej, naczyniowej
  • Skóra przesuszona, odwodniona, łuszcząca się
  • Skóra ze zmianami trądzikowymi; ze skłonnością do łojotoku
  • Przygotowanie skóry do innych zabiegów pielęgnacyjnych

Niewątpliwą zaletą oxybrazji jest natychmiastowo widoczny efekt wygładzenia i rozświetlenia skóry. Jednak w celu uzyskania efektów długotrwałych należy przeprowadzić serię zabiegów: od 3 do 10 (raz w tygodniu) w zależności od stopnia problemu.