Facebook Instagram

Cosmelan i Dermamelan – skuteczne usuwanie przebarwień

Skóra na twarzy może się przebarwiać z uwagi na naturalnie występujące zaburzenia pigmentacyjne – w efekcie mocno cierpi estetyka jej wyglądu. Cosmelan oraz Dermamelan to dwie najbardziej skuteczne terapie wykorzystywane przy problemach związanych z przebarwieniami – różnica polega na tym, że działanie Dermamelanu jest nieco mocniejsze.

Działanie Cosmelanu i Dermamelanu obejmuje stymulację odnowy kolagenu i przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej; rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry; działanie przeciwstarzeniowe. Terapię można stosować dla każdego rodzaju skóry i bez względu na przyczynę powstania przebarwień (przebarwienia nabyte).

- Jak działa Cosmelan i Dermamelan?
Cosmelan i Dermamelan to preparaty o działaniu depigmentacyjnym i najskuteczniejsza kuracja wybielająca z dostępnych na rynku. Plamy o charakterze barwnikowym są skutecznie usuwane, a skóra staje się gładka i lśniąca.

Zabieg przeprowadzany jest w dwóch etapach:

  • Etap I „W gabinecie” – oczyszczenie i odtłuszczenie skóry specjalnym preparatem (początkowe złuszczenie); następnie nałożenie maski Cosmelan lub Dermamelan – podstawa kuracji powodująca eliminację plam.
  • Etap II „W domu” – Pacjent zmywa maskę ciepłą wodą, zwykle następuje to po upływie od 5 do 12 godzin (czas trzymania dostosowywany jest indywidualnie do fototypu skóry); następnie nawilżanie i odżywianie skóry specjalnie dostosowanymi kosmetykami Cosmelan2 lub Dermamelan2 + krem nawilżający - regeneracja.

Ważne
Etap II jest bardzo ważny dla prawidłowego przebiegu terapii. Jego schemat jest ustalany indywidualnie dla każdego Pacjenta i nie może zostać przerwany. Jego rola polega na podtrzymywaniu/uzupełnianiu efektu maski Cosmelan lub Dermamelan nakładanej w Etapie I. Zmiany w prowadzeniu terapii/pielęgnacji domowej, bez konsultacji z lekarzem mogą skutkować brakiem zamierzonego efektu leczenia lub powrotem przebarwień (nawet jeśli zamierzony efekt został uprzednio osiągnięty).

W większości przypadków skóra podczas trwania zabiegu jest bardzo wrażliwa – występuje silne zaczerwienienie i pieczenie. Po zakończeniu zabiegu objawy te ustępują.