Facebook Instagram

Mesoestetic®

Laboratorium Mesoestetic® to pochodząca z Hiszpanii marka, którą wyróżnia skupienie na tworzeniu zaangażowanych technologicznie i bezpiecznych preparatów stosowanych w zabiegach medycyny i kosmetologii estetycznej. Opinia firmy w tym sektorze budowana jest w oparciu o jej ciągłe dążenie do udoskonalania produktów, wprowadzaniu innowacji i nieustannemu rozwojowi.

- Kuracja przeciwdziałająca chronologicznemu starzeniu skóry:

Energy C – etap I. Zabieg stosowany przy nasileniu procesów utleniania, spadku poziomu nawilżenia oraz spadku poziomu produkcji aminokwasów i protein przez komórki, co prowadzi do osłabienia ich ścian. Zastosowana tu forma witaminy C intensywnie odświeża i rozświetla skórę, chroniąc ją jednocześnie przed szkodliwym wpływem wolnych rodników i czynników zewnętrznych. Kuracja o działaniu: rozświetlającym, antyoksydacyjnym oraz nawilżającym.

Collagen 360º - etap II. Zabieg wykorzystywany w problemach spadku metabolizmu firoblastów (obniżenie produkcji włókien kolagenu i elastyny) oraz spadku, ilościowego i jakościowego, bazowych elementów strukturalnych odpowiedzialnych za utrzymanie w dobrej kondycji struktury skóry właściwej. Wykorzystano tu czysty kolagen morski, którego działanie wzmacniają aminokwasy i sole mineralne, retinol, peptydy mimetyczne oraz witaminy. W wyniku kuracji skóra napina się i ujędrnia, co skutkuje zmniejszeniem objawów starzenia, podniesieniem stopnia elastyczności, nawilżenia i jędrności. Działanie składników aktywnych skupia się na pobudzeniu regeneracji uszkodzonych i syntezie nowych włókien kolagenowych.

 

Stem Cell – etap III. Zabieg przeznaczony dla problemów związanych z zmniejszeniem liczby komórek produkujących różne elementy strukturalne skóry oraz spowolnieniem odnowy komórkowej i pogorszeniem stanu skóry na skutek spadku metabolizmu i spowolnienia odnowy komórkowej. Preparaty wykorzystywane w trakcie zabiegu zawierają wyciągi z komórek macierzystych, witaminy C i E, aloes, peptydy mimetyczne oraz antyoksydanty. Kuracja służy silnej regeneracji i odbudowie skóry. Wykorzystane tu czynniki wzrostu komórkowego współdziałają z komórkami skóry i dzięki temu mogą regulować procesy odnowy i syntezy komórkowej.

 

Radiance DNA – etap IV. Kuracja wykorzystywana przy uszkodzeniach połączeń pomiędzy komórkami zewnętrznych warstw naskórka, przy spowolnieniu aktywności komórek skóry i metabolizmu gruczołów łojowych oraz w nadmiernym rogowaceniu naskórka. Zabieg charakteryzuje kompleksowe działanie przeciw objawom starzenia skóry: redukcja zmarszczek, silne wygładzanie, poprawa napięcia i jędrności skóry, poprawa owalu twarzy, wyrównanie kolorytu i intensywne nawilżenie. Skuteczność oparta jest tu o wykorzystanie koenzymu Q10, kwasu hialuronowego, DMAE (substancja wywołująca efekt liftingu) oraz fosfolipidów lamelarnych.

WAŻNE: na wszystkie powyższe kuracje zapobiegające stopniowemu procesowi starzenia skóry składa się terapia profesjonalna oraz pielęgnacja domowa. Mesoestetic® opracowało program 5 zabiegów (dla każdego z etapów) profesjonalnych wykonywanych w gabinecie oraz zestawy kosmetyków, których zadaniem jest utrzymanie efektu osiągniętego podczas kuracji profesjonalnej.