Facebook Instagram

Terapia światłem LED

Terapia światłem LED – Healite II Combo

Światło pobudza nas do życia, bez niego mamy mniej energii. Każdy z nas zna uczucie oczekiwania na wiosnę -  więcej słońca, dłuższe i jasne dni; budzimy się do życia tak jak otaczająca nas przyroda. Terapia światłem LED, zwana również fototerapią, wykorzystuje prozdrowotne właściwości światła na rzecz poprawy niektórych schorzeń, przede wszystkim tych występujących w dziedzinie dermatologii.

Nasze ciała reagują tu identycznie jak rośliny w trakcie procesu fotosyntezy – przekładają energię świetlną w biologiczną, angażując w tym celu wiele komórek ciała. Kwiaty potrafią rozkwitać dzięki światłu, potrafi to również nasza skóra. 

Skuteczna fototerapia potwierdzona badaniami
Światło lampy LED to nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny i bardzo przyjemny zabieg polegający na dostarczaniu energii komórkom. Celem fototerapii światłem LED jest przede wszystkim poprawa funkcjonowania komórek skóry i lepsze ich ukrwienie, przywracające skórze młodzieńczy wygląd. Generatorem energii w komórce jest mitochondrium. Mitochondrium wyposażone jest w światłoczuły receptor – oksydazę cytochromu c. Światło „włącza” receptor, co ma wpływ na pobudzenie aktywności całego mitochondrium, a tym samym na aktywność komórkową.

Dzięki terapii światłem LED możemy pobudzać mechanizmy regeneracji komórek ciała i aktywować metabolizm komórkowy oraz zmniejszać ilość szkodliwych wolnych rodników. Niszczone są bakterie wywołujące zmiany trądzikowe, zmniejszają się przebarwienia, stymulowane są procesy odnowy skóry.

Fototerapia jest metodą bardzo precyzyjną i pozwalającą na indywidulane dopasowanie do potrzeb skóry każdego Pacjenta. Terapia światłem z wykorzystaniem lampy HEALITE II COMBO oparta jest o fotobiostymulacyjne oddziaływanie padającego światła na funkcje komórkowe, wykorzystując właściwości światła, deponowanego w tkance z dużą dokładnością oraz wysokim stopniem koncentracji, zapewniając doskonałą skuteczność zabiegów oraz ich bezpieczeństwo.  

Z jakimi problemami poradzi sobie terapia światłem LED
Energia emitowana przez lampy LED wnika głęboko w skórę (do 50mm), nie powodując jednak efektu przegrzania tkanek. W wyniku działania energii w skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, których efektem jest wzrost metabolizmu komórkowego, pobudzenie melaniny do rozkładu oraz wydzielanie tlenku azotu. W terapii za pomocą urządzenia Healite II Combo możemy wykorzystać następujące długości fal:

Podczerwień 830 nm z naświetlaniem wstępnym 590 nm
Światło czerwone 633 nm

W ten sposób światło dopasowywane jest dokładnie do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta, umożliwiając leczenie:

- Zmarszczek
- Efektów fotostarzenia skóry
- Zaburzeń pigmentacji skóry
- Rozszerzonych porów
- Zanieczyszczeń skóry
- Różnych odmian trądziku: młodzieńczego i wieku dojrzałego, trądziku różowatego i stanów ropnych mieszka włosowego,
- Rogowacenia słonecznego
- Sińców pod oczami
- Blizn i ran pooperacyjnych
- Zmian barwnikowych na rękach
- Ran – przyśpieszenie czasu gojenia
- Stanów zapalnych skóry
- Bólu - zlokalizowanego lub rozległego
- Wypadania włosów - wspomaganie ich odrastania, stymulacja skóry głowy oraz mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów oraz poprawy ich struktury

Ważne: częstotliwość zabiegów i czas trwania terapii jest dopasowywana indywidualnie do problemu, z którym przychodzi Pacjent.