Facebook Instagram

Sculptra® – zatrzymaj piękno

Zabiegi wykonywane z użyciem substancji Skulptra są dedykowane Pacjentom pragnącym odzyskać utraconą objętość twarzy, a także wygładzić głębokie zmarszczki i zagłębienia w skórze.

Sculptra to inaczej kwas polimlekowy; stosowany od wielu lat w medycynie okazał się prawdziwym przełomem dla zabiegów związanych z odmładzaniem skóry. Czasami zwany eliksirem młodości Sculptra® pobudza tkanki twarzy do produkcji własnego kolagenu (traconego wraz z upływem lat), poprawiając sprężystość i elastyczność skóry. Przy tym jest bezpieczny ponieważ całkowicie rozkłada się w organizmie.

- Dlaczego Sculptra?
Ponieważ Sculptra® to lifting bez użycia skalpela. Kolagen, który odpowiada za jędrność skóry, to ważne białko naszego organizmu; jest odporne na rozciąganie i ma za zadanie podtrzymywać zewnętrzne warstwy skóry. Z upływem czasu produkcja kolagenu zwalnia, a dodatkowo wydzielają się enzymy zwalczające białko. Skóra traci elastyczność, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji do odpowiednich obszarów za pomocą cienkiej igły. Sculptra pozwala nam odbudować wiązania kolagenowe w wyniku czego mamy do czynienia z naturalnym liftingiem – naprężeniem i podniesieniem opadających partii skóry. Skóra staje się lepiej napięta, wzrasta też jej elastyczność. Pojawia się naturalny efekt wygładzonej i wypoczętej twarzy.

Zabieg stosowany jest przede wszystkim w celu korekcji:

  • Bruzd nosowo - wargowych
  • Zmarszczek wokół ust (tzw. zmarszczek palacza)
  • Zapadniętych policzków
  • Zmarszczek na policzkach i podbródku
  • Okolic kości policzkowych

Można go stosować nie tylko w obszarze twarzy, ale również w innych okolicach np. szyja, dekold, czy brzuch; wszędzie tam gdzie pojawił się problem wiotkiej skóry.

Ważne
Po wykonaniu zabiegu należy regularnie masować twarz wg reguły 3x5: 5 minut masażu, 5 razy dziennie, przez 5 dni. Unikamy też słońca, sauny oraz krioterapii.

Efekt zabiegu nie jest natychmiastowy, zmiany zachodzą stopniowo przez okres kilku tygodni. Pełna kuracja to od 2 do 4 zabiegów wykonywanych
w odstępach 6-cio tygodniowych. Ilość zabiegów zależy od stopnia zaawansowania procesów starzenia. Rozłożenie efektów w czasie powoduje, że są one bardzo naturalne. Utrzymują się przez okres około 2 lat.